Co je to vizuální marketing?

Vizuální marketing je obor, který se zaměřuje na vše, co vnímáme očima a jak to ovlivňuje naše rozhodování a vnímání značek. Zahrnuje různé prvky, jako jsou internetové stránky, firemní loga, polepy aut, firemní stejnokroje a další vizuální prezentace.

 

Pojem „vizuální marketing“ se objevil začátkem 60. let 20. století. Jeho podstatou je vytvoření silného vizuálního spojení mezi značkou a pozitivním pocitem, který zákazník prožívá při interakci s produktem nebo službou. Cílem je, aby si zákazník při dalším nákupu na přeplněném trhu jednodušeji vzpomněl na značku, kterou má spojenou s pozitivními emocemi.

Klíčovým prvkem vizuálního marketingu je firemní logo. Jedná se o jeden z nejdůležitějších prvků vizuální identity firmy. Nakupující si nejčastěji zapamatují logo a spojují si ho s produkty nebo službami společnosti. Trendy v designu log směřují k jednoduchosti, protože jednodušší loga jsou snáze zapamatovatelná.

Dalším významným prvkem vizuálního marketingu jsou webové stránky, které jsou dlouhodobou investicí do vizuálního marketingu a měly by představovat firmu ve všech aspektech. Prezentují firmu současným i potenciálním zákazníkům, partnerům, zaměstnancům a široké veřejnosti. Dobře navržené webové stránky mohou ovlivnit, jak veřejnost firmu vnímá.

Vizuální marketing pomáhá firmám vytvořit nezapomenutelnou prezentaci, která zvýší povědomí o značce a podpoří její pozitivní vnímání.

Neváhejte kontaktovat odborníky, kteří poradí a pomohou se správnou aplikací vizuálního stylu. Naše společnost ANERI s.r.o. z Liberce nabízí dlouholeté zkušenosti s řešením kompletního marketingu včetně propracovaného vizuálního stylu firmy.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Zaujměte reklamním textem

Zaujměte reklamním textem

Zaujměte reklamním textem Reklamní text musí zaujmout, aby byl pro cílovou skupinu poutavý a čtivý. Sestavení reklamního textu není pouhé napsání jednoduchého popisu nabízeného produktu. Při tvorbě reklamního textu  je dobré se na něj dívat očima potenciálního...

číst více
Výhody internetové reklamy

Výhody internetové reklamy

Výhody internetové reklamy Internetová reklama má velký dosah a velkou výhodou je možnost přesného zacílení na potenciální zákazníky. Reklamu lze směřovat na konkrétní část trhu například dle zájmu, dle bydliště, věku a také podle produktů, které uživatel internetu...

číst více
Profesionální marketing pro menší firmy

Profesionální marketing pro menší firmy

Profesionální marketing pro menší firmy Outsourcing marketingu je skvělým řešením pro firmy, které nemají dostatečné zdroje na vlastní marketingové oddělení. Tímto způsobem získávají přístup k týmu odborníků se širokým spektrem znalostí a zkušeností, aniž by musely...

číst více